Vybavení interiéru - Ložnice

Ložnice se donedávna považovala za nejméně významou místnost v domě. Dnes je ložnice zónou, kde nalézáme fyzicky i emocionálně útočiště o starostí a problémů každodenního života.

 Současným trendem je ovšem utrácet velmi mnoho času a finančních prostředků na zařizování jiných praktičtějších částí domu, i z důvodů, abychom před návštěvou vypadali dobře, zatím co se ložnici nevěnuje tolik pozornosti. Ale právě ložnice je prostorem, který patří jen nám. Sami si můžeme rozhodnout, jak ji zařídíme a co v ní bude dominovat.

Ložnice je více než jen místo na spaní. Ložnice je více než jen místo na spaní, můžeme zde dělat co chceme a žít jak se nám líbí. V ložnici není stereotyp, proto si ji můžeme zařídit tak jak se nám líbí, tak aby se stala jednou z nejzajímavějších místností v domě. Ložnice stylem a zařízením nepřipomínají žádnou jinou místnost a pro většinu lidí je to jediná místnost, kterou si můžou zařídít dle vlastních potřeb a představ. Když bydlíme v domě, ložnice může být tou místností, kde vládnou rodiče a dětské hračky a ostatní věci je zakázaný. Je to jediná místnost, kde si sami určujeme, jak budeme odpočívat, a kde si můžeme vybudovat svůj vlastní styl.

79905

 

Bohémsky

 Látky hýřící barvami různé textury a výstřední vzory jsou v protikladu s chladným kovem, čímž dodávají ložnici zajímavý vzhled. Tvary ve stylu retro a barvy, které doslova hovoří „podívej se na mě“, jsou klíčovými prvky této určitě svěže vypadající místnosti. Předměty každodenní potřeby nabývají zvláštní rysy tím, že každý má svoje stálé místo. Je to styl vyjadřující velkou originalitu a umělecké cítění.

 

Moderní venkovský

Vynikající dojem můžeme dosáhnout i jednoduchou dekorací, když jsou barvy a vzory použité neformálně. Celkovou hloubku ložnice ovšem dodávají tvary a různé prvky, a právě táto hloubka v moderní ložnici často absentuje. Světlý pruhovaný materiál vhodně ladí s bílými doplňky a hrubými tvary nábytku, přičemž místnost má venkovský nádech.

 

Hotelový

Snem mnohých nadšených cestovatelů je vytvořit si doma ložnici ve stylu přepychového městského hotelu. Barvy v jemných tónech, bílé naškrobené ložní prádlo, tlusté polštáře, tvary nábytku a minimum vzorů je to, co dělá tento styl tak zajímavým.

 

Exotický

Uprostřed tropické zahrady stojí ložnicový úkryt v japonském stylu. Je to perfektní místo kde si vychutnat samotu a odpočinout si. Orientální styl se v posledním čase těší na západe velké oblibě. Batikované a ikatové látky pokrývají postel, ale nevyhnutelnou je důmyslná výzdoba a dekadentní detaily. Barvy se pohybují od neutrální až po odstíny zlaté a bronzové.

 

Velkolepý

Zdáním grandióznosti a teatrálnosti připomíná někdejší styl, kdy ložnice dosahovala rozměru menšího apartmánu a její majitelé zmizli za zavřenými dveřmi s lahví vodky. Tento styl je vhodný pro ty, kteří mají rádi eleganci evropského designu a rádi spí v posteli s nebesy. Staré s novým se tady vzájemně působivě doplňuje. Za postelí z indonézského teakového dřeva je hedvábný gobelín. Postel je přikrytá černou italskou přikrývkou.

 

Klasický

Tento styl je odvozený od stylu anglických venkovských domů a má nadčasový, bezprostřední nádech. Centrální částí zařízení je i síť proti komárům. Tento styl je určený pro všechny, které láká netradičnost. Kromě atypických barev a jejich zvláštních kombinací nás upoutají i exotické druhy dřeva, netradiční stavební a disingové řešení, nezvyklé doplňky.

 

Romantický

Romantická ložnice se pyšní nádherou, grandiózností a přepychovými materiály. Zavřeme dveře, zatáhneme hedvábné závěsy a ocitneme se v úplně jiném světě, který dotváří i nábytek ve francouzském starožitném stylu, pozornosti zasluhuje bohatě zdobené okno a extravagantní použití různých látek. Detaily jsou dokonale vypracované, přičemž nepůsobí navzájem rušivě. V takovéto ložnici je doslova cítit vůní růží.

Pro ložnici bychom měli upřednostnit především nábytek dokonale funkční a pohodlný. Výběr by měl jednoznačně korespondovat s naším estetickým cítěním tak, abychom se v ní cítili příjemně a nenuceně. Ovšem i tady, jak i také v celém obytném prostoru, by měla být na místě umírněnost, aby výslední dojem nebyl přehnaně roztříštěný. V prostoru by měla dominovat především postel, doplněná podle potřeby subtilním či rozměrnějším nábytkem. Jsou to především komody či police a pokud není místo na samostatnou šatnu, tak i šatní skříň. Nesmíme zapomenout ani na doplňky, osvětlení, obrazy, pokrývky postele, polštáře, lampičky či jiné drobnosti, které se musí přizpůsobit celkovému výslednému efektu.